Telefon: 485 109 381

Ekonomický pohřeb

V Česku poslední dobou roste počet pohřbů bez obřadu. Lidé totiž na důstojné rozloučení s nebožtíkem nemají peníze a zesnulé pohřbívají bez obřadu. Pohřby do země pak někteří pozůstalí nahrazují levnější kremací. Ušetří tím až desetitisíce korun.
Ceny pohřbů se rok od roku zvyšují kvůli pozvolnému zdražování používaných materiálů, květin či rostoucím cenám energií. Zdražování ale nekončí. Podle ekonomů po zvýšení daně z přidané hodnoty pohřby skokově zdraží o další tisíce.
Lidé šetří a zbavují se výdajů, které pokládají za zbytné či bez kterých se mohou obejít, shodují se psychologové s ekonomy. Důvodem, proč lidé opouštějí tradiční životní rituály, jsou jednoznačně peníze, potvrzují i zaměstnanci pohřebních agentur. Že lidé nemají na mimořádné události peníze, potvrzuje i Český statistický úřad, podle kterého by pro 40 procent rodin představoval problém neočekávaný výdaj osmi tisíc korun.
Zdroj.: novinky.cz - 2. září 2011

Pohřební služba Liberec s.r.o. reaguje na aktuální ekonomickou situaci a zavádí unikátní službu tzv. „ekonomický pohřeb".

Ekonomický pohřeb je důstojná alternativa ke klasickému pohřbu v obřadní síni, či na hřbitově. Jedná se o rozloučení se zesnulým ve výstavní síni libereckého krematoria. Nízká cena tohoto obřadu je dosažena zavedením určitých limitů, oproti klasickému pohřbu. Zejména se jedná o využití méně frekventovaných termínů pohřbů, zapůjčení stálé květinové výzdoby, obřad se koná ve výstavní síni, která byla přizpůsobena tomuto typu rozloučení.

Ekonomický pohřeb je tedy výhodnou variantou pro ty, kteří by chtěli zajistit obřad, ale nemají dostatek finančních prostředků. Protože jsme ze zákona o pohřebnictví povinni nezveřejňovat ceny smutečních obřadů, můžeme říci, že ekonomický pohřeb je v průměru o 2.000,- dražší než pohřeb bez obřadu (zpopelnění v krematoriu) a naopak o 6 - 7.000,- levnější než klasické rozloučení v obřadní síni či na hřbitově.

Celková cena ekonomického pohřbu je pevně stanovená a sdělíme Vám jí na telefonním čísle 485 109 381 či na emailu: info@pohrebliberec.cz.

Co všechno obsahuje služba „ekonomický pohřeb"

*Při úmrtí mimo zdravotnická zařízení v Liberci, nebo při úmrtí doma a kdekoli jinde bude převoz doúčtován dle ceníku Pohřební služby Liberec s.r.o.

Poslední rozloučení probíhá výhradně ve výstavní síni libereckého krematoria. Obřad je kompletní a nelze jej doplňovat ani jinak obměňovat.

Často kladené otázky: